2. 10. 2019
V sobotu 26. října od 19.00 hodin proběhne v Betlémské kapli koncert pořádaný k 30. výročí sametové revoluce. Akci organizuje ČVUT ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a Univerzitou Pardubice. Vystoupí spojené symfonické orchestry a sbory těchto tří vysokých škol ve spolupráci s přátelskými sbory Ars Vocalis a Choeur des Pays du Mont-Blanc z Ženevy. Uvedou jako připomínku obětí totalitních režimů Brahmsovo Requiem. Koncert připomíná jak oběti studentských nepokojů roku 1939 v čele s Janem Opletalem, tak oběti komunistické diktatury.

Koncert byl podpořen finanční dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k připomenutí 30. výročí událostí roku 1989 v tehdejším Československu.

Účast na akci je třeba potvrdit do 14. října na adresu klara.havlikova@cvut.cz nebo telefonicky 224 353 402 a následně vám budou distribuovány vstupenky.

Kontaktní osoba: Klára Havlíková