Ceny Jana Opletala jsou iniciativou Studentské komory Rady VŠ a Díky, že můžem a představují nejvyšší národní studentské a mládežnické ocenění. Jsou udělovány ve třech kategoriích, a to za výjimečný přínos během středoškolského studia, za aktivní zapojení do akademické obce v rámci vysokoškolské samosprávy a za občanskou angažovanost (osobnosti do 30 let).
Letos v září (9.–13. 9.) se uskuteční v Praze a Mnichově první mikrocertifikátový kurz pod názvem „Aplikovaná umělá inteligence pro technické inovace“. Kurz, který je součástí programu celoživotního vzdělávání, vznikl díky unikátní spolupráci aliance EuroTeQ s Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT), Technickou univerzitou v Mnichově (TUM) a dvěma partnery z praxe – firmou Valeo a německým expertem na aplikace AI v průmyslu AppliedAI.
Jubilejní 15. ročník celoroční korespondenční soutěže pořádané ČVUT "Jáma lvová" bude již tradičně zakončen táborem pro její úspěšné řešitele. Konat se bude 13.–20. července v rekreačním středisku Zátiší u Plas. Zbývá pár posledních míst.
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT se bude prezentovat na Meltingpotu od 17. do 20 července.
Chcete přispět k environmentální udržitelnosti měst?
Zájemci o studium, kteří si dosud nestihli podat přihlášku, mají na leckterých fakultách ČVUT v Praze ještě šanci.
V rámci celoživotního vzdělávání bude možnost studovat od září na Českém vysokém učení technickém v Praze tři nové kurzy v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti, které znamenají vynikající příležitost pro odborníky i začátečníky.
Až do 29. července je otevřena registrace do online katalogu kurzů EuroTeQ na zimní semestr 2024/25.