7. 12. 2022
Medicína a jaderná fyzika? Tyhle dva světy kombinuje práce lékařského fyzika. Přesvědčit se o tom mohou středoškoláci, kteří vybírají, na jaké vysoké škole by chtěli ve svém studiu pokračovat, na akci Den lékařským fyzikem. Ve středu 11. ledna 2023 od 10:00 ji pořádá Jaderka ve své hlavní budově (Břehová 7, Praha 1). Registrace je vzhledem k omezené kapacitě nutná.

Celodenní akci připravují pracovníci Katedry dozimetrie a ionizujícího záření (KDAIZ) Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) už osmý rok. Po dopolední přednáškové části následují odpoledne praktická cvičení a exkurze na pracoviště nukleární medicíny, radioterapie či radiodiagnostiky přímo v některé z pražských nemocnic.

Další informace a registrační formulář najdete na webu. Zbývá už jen posledních pár volných míst, nicméně ti, na které se nedostane, dostanou přednostně informaci o dalším termínu.