30. 6. 2022
Fakulta dopravní ČVUT v Praze po dvouleté pauze opět pro děti připravila pestrý program v rámci Dětské dopravní akademie. Ta se koná v termínu 11. – 15. 7. 2022 a je určena dětem ve věku 9-13 let, které mají zájem o dopravu a vše kolem ní.

Jedná se o týdenní program v režimu příměstského tábora. Děti se mohou těšit na seznámení s Fakultou dopravní, kde si v jejich laboratořích vyzkouší nejrůznější simulátory od těch leteckých až po automobilové. V dalších dnech navštíví letiště Václava Havla a uvidí to, co pasažér běžně nevidí. Stanou se na zkoušku posádkou letadla a zažijí spoustu dalšího nečekaného. Neméně zajímavá bude cesta do Děčína, kde má Fakulta dopravní další pracoviště. Zde si účastníci akademie vyzkouší, jak se řídí provoz na dálnici a dozví se, jak je možné, že auta umí jezdit sama. Týden s dopravou by se neobešel bez interaktivního programu s pražskou MHD, a samozřejmě jsme nezapomněli ani na vodní dopravu. Celý program bude zakončen slavnostní promocí, kde jim bude udělen titul Mladý inženýr Dětské dopravní akademie (DDA) Fakulty dopravní ČVUT. A za několik let bude fakulta kvitovat, že se s některými z účastníků DDA potká při zápisu ke studiu na Fakultě dopravní ČVUT.

Další informace jsou zde.

Kontaktní osoba: Ing. Petra Skolilová, Ph.D.