18. 12. 2019
Ukázat zajímavosti a na první pohled ne zcela zřejmé využití matematiky v oborech, kde to mnohdy překvapí, patří mezi cíle semináře Matematika pro život. Ten pro učitele středních a základních škol pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Kurz zařazený do dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) měl loni na půdě fakulty úspěšnou premiéru, a tak se v pátek 17. ledna 2020 od 9.00 hodin koná další ročník.

Ve druhém ročníku se tak učitelé a další zájemci mohou těšit na známá jména, jako je Zdeněk Strakoš z Matematicko-fyzikální fakulty UK, Jan Flusser z Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR nebo třeba forenzní genetička Halina Šimková, která má na Seznam TV seriál Expertiza. Zazní přednášky o využití lineární algebry ve zpracování signálů, o aplikované matematice v pedagogické praxi, o roli matematiky v hudbě či ve forenzních vědách a o dalších zajímavých aplikacích matematiky.

Další informace o semináři a možnost registrace najdou zájemci na webových stránkách.

Kontaktní osoba: Jan Kadeřábek