30. 11. 2018
Přednáškový cyklus Rozvojové středy pořádá na Fakultě stavební ČVUT Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty. Tematicky jsou zaměřeny na přípravu, realizaci a vyhodnocení rozvojových projektů. A disciplíny úzce svázané s touto problematikou. Cílem centra je propojování lidí z technických a humanitních oborů, za účelem zvýšení kvality projektů. Určeny jsou jak studentům a zaměstnancům ČVUT, tak i široké veřejnosti. Probíhají od 18.00 hodin v místnosti C204, v zimním semestru do 12. prosince 2018, v letním semestru od 20. února do 24. dubna 2019.

Program přednášek:
20. únor - Jan Blinka: České rozvojové projekty v Etiopii a Zambii
27. únor - Jan Böhm: Lékaři bez hranic, projekt Missing maps
6. březen - Zuzana Břehová: Kongo, Maendeleo
13. březen - Michal Procházka: Fungování rozvojové pomoci
20. březen - Jindřich Raftl: Kedjom-keku škola a kontejner, co tvoří vodu v poušti
27. březen - Ondřej Horký-Hlucháň: Jak chápat rozvojové, třetí a jiné země, post-koloniální otázky
3. duben - Eva Machová: Bambus jako materiál
10.duben - Josef Novotný: Výzkum sanitačních poměrů v rozvojových zemích
17.duben - Zdeněk Zátopek: Zazelenění pouště, low-cost a geniálně efektivní
24.duben - Karol Böhm: SIRIRI Středoafrická republika

Detilni informace o přednáškách najdete na této stránce.

Kontaktní osoba: Jan Tillinger