22. 9. 2017
Ve dnech 9. až 13. října se bude ČVUT v Praze prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Expozice se bude nacházet na stánku 137 v pavilonu Z brněnského výstaviště a návštěvníci veletrhu se zde seznámí s novými technologiemi, kterými se zabývají výzkumníci a studenti Fakulty strojní. Poprvé na veletrhu se veřejnosti představí Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

Za Fakultu strojní si Ústav mechaniky, biomechaniky a mechatroniky pro letošní veletrh připravil létající laboratoř Phoenix Air U-15 AFL, kterou vyvinuli ve spolupráci s komerční sférou. Ústav výrobních strojů a zařízení představí hned dva exponáty – přístroj CRAM, řešící teplotní deformace obráběcích strojů a robota, jehož obráběcí funkcionalita je nekonvenční. Návštěvníci veletrhu si budou moci také prohlédnout nejnovější model studentské formule se spalovacím motorem CTU CarTech.

Kontaktní osoba: Ilona Prausová