17. 6. 2017
Ve dnech 18. až 23. června 2017 se v Praze uskuteční České akademické hry, největší sportovní akce vysokých škol v ČR s přibližně dvěma tisíci účastníky. Pořadateli jsou České vysoké učení technické v Praze spolu s Českou zemědělskou univerzitou a Českou asociací univerzitního sportu. Soupeřit se bude ve 24 disciplínách, včetně aerobiku, atletiky, juda či lukostřelby, přes míčové hry až po sportovní lezení či vodní slalom. Do Prahy se České akademické hry vracejí po sedmi letech.

České akademické hry jsou pořádány od roku 2002. Zúčastnit se jich mohou studenti všech českých vysokých škol. Letošní hry nabídnou studentům jak individuální sporty, tak sportovní hry. Například atletické disciplíny zaznamenaly 200 přihlášených.

Slavnostní zahájení akce je plánováno na 19. června od 19.00 hodin v Betlémské kapli. Na všechna sportovní utkání o medaile je pro veřejnost vstup zdarma.

Další informace k soutěži jsou k dispozici na stránce www.ceskeakademickehry.cz  a také na adrese www.caus.cz.

Kontaktní osoba: Michal Baron