Datum zveřejnění: 
6. 4. 2017
Ve dnech 2. až 4. června se na pražském Rašínově nábřeží pojede další ročník tradičních veslařských závodů Primátorky. Jeho součástí je také závod Univerzitních osem. Za sedm let jeho konání v něm sportovci z ČVUT šestkrát získali zlatou medaili.

Vysoké školy se letos opět utkají o titul v souboji Univerzitních osem, který už posedmé otevře program veslařského závodu Primátorek. Na startu nebude chybět čtveřice pražských vysokých škol – Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity, Vysoké školy ekonomické a Univerzity Karlovy. Zastoupeny budou také posádky zahraničních vysokých škol. V loňském ročníku se účastnilo závodu rekordních 14 osmiveslic z 9 vysokých škol a třech různých zemí a startovaly i tři čistě ženské posádky.

Veslařské závody zaštítěné primátorkou hlavního města Prahy se poprvé jely už v roce 1910 a s výjimkou let 1914 až 1918 se konají nepřetržitě. Jde tedy o jeden z nejstarších sportovních podniků nejen v České republice, ale i v celé Evropě.

Lodě startují u Veslařského ostrova, cíl je mezi Železničním a Palackého mostem. Naprostým unikátem této trati je drobná zatáčka, kterou lodě musí projet okolo Vyšehradské skály vystupující do Vltavy. Kromě roku 2012, kdy vyhrála Česká zemědělská univerzita, získalo Primátorský štít pokaždé ČVUT.

Kontaktní osoba: Aneta Grabmüllerová