24. 6. 2016
Ve dnech 26. července až 4. srpna se v lokalitě Hříběcí nedaleko Pelhřimova uskuteční 7. ročník letního tábora Jáma lvová. Ten je určen pro nadané žáky základních škol a víceletých gymnázií.

Na tábor pojedou úspěšní řešitelé tříkolové korespondenční soutěže, která pro ně byla v průběhu celého školního ruku připravena. Soutěžní zadání a úkoly byly na pomezí matematiky, informatiky, fyziky a logického uvažování. Nadaní a úspěšní řešitelé se mohou těšit na tábor plný her, dobrodružství, zábavy a sportu, stejně jako na technicky a přírodovědně zaměřené praktické úkoly. Tématicky bude letošní ročník Jámy lvové zaměřen na mapování hvězdného prostoru, komunikaci s jinými civilizacemi, nebo na stavbu vesmírných lodí.

Kontaktní osoba: Jan Baier