10. 5. 2016
Ve dnech 22. až 26. srpna pořádá ČVUT v Praze společně se sdružením CZECHITas druhý ročník týdenní Letní školy IT pro studentky středních škol. Akce je koncipována jako příměstský tábor s odborně zaměřeným programem, stravováním a ubytováním pro mimopražské zájemkyně.

Během jediného týdne se čtyřicet dívek bude učit vytvářet webové stránky, pracovat s grafikou, programovat a vytvářet vlastní aplikace. V praxi si vyzkoušejí celou řadu technologií a seznámí se především s Fakultou elektrotechnickou a s Fakultou informačních technologií ČVUT. V rámci programu je přichystána také návštěva společnosti Microsoft nebo například závěrečná soutěž hackaton.

ČVUT v Praze se systematicky zaměřuje na propagaci techniky mezi studentkami středních škol. V předchozích letech byla pro dívky zorganizována řada technicky orientovaných soutěží a exkurzí na zajímavá pracoviště.

Podrobnosti o Letní škole IT jsou k dispozici na stránce projektu.

Kontaktní osoba: Ilona Prausová