29. 11. 2015
Vánoční PETree, který se slavnostně rozzáří 1. prosince v 18.00 hodin, bude umístěný před Národní technickou knihovnou. Výstavní prostor v podobě vánočního stromu vytvořili studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s žáky základních, středních škol a gymnázií. Pětimetrový strom z PET lahví má upozornit na význam plastu, jeho využití a recyklaci.

PETree je vyroben z pletiva, lanek a 12 000 PET lahví, které tvoří jeho nosnou vrstvu a představují produkci PET lahví v České republice během několika minut. Studenti chtějí touto instalací upozornit na sběr a opětované využití plastového odpadu.

Vánoční strom, který vznikl pod vedením experimentálního atelieru Fakulty architektury Achten – Nováková, bude k vidění do 26. prosince. Na jeho realizaci se také podílel Institut intermédií, Fakulta stavební a Národní technická knihovna.

Kontaktní osoba: Kateřina Rottová