24. 11. 2015
V dnech 26. a 27. listopadu proběhne v Pardubicích akce Foxconn školám. Ta je organizována ve spolupráci s ČVUT v Praze, Univerzitou Pardubice, ale i se středními školami – například Střední průmyslovou školou elektrotechnickou v Pardubicích. Pozvaní studenti základních a středních škol se během dvou dnů seznámí s výzkumem a možnostmi studia na Fakultě stavební, Fakultě biomedicínského inženýrství a Fakultě elektrotechnické.

Společnost Foxconn, plánující v České republice investice v řádech miliard korun, se potýká s nedostatkem technicky vzdělaných uchazečů o zaměstnání. Proto, aby mohla lépe přiblížit techniku mladým lidem, pořádá ve svém areálu v Pardubicích tuto akci. Společná prezentace firmy, středních škol a univerzit vznikla v rámci podpory technického vzdělávání. Vedle prohlídek podniku budou pro návštěvníky připraveny také interaktivní expozice a zájemci si budou moci vyzkoušet několik aplikací elektroniky pomáhajícím v reálném životě.

Kontaktní osoba: Josef Bolom