14. 9. 2015
Již po osmnácté se mohou studenti přihlásit do soutěže Cena Wernera von Siemense, která podporuje a oceňuje českou vědu a vysoké školství. Termín pro zaslání přihlášek do všech kategorií je 10. listopadu.

Ke stávajícím soutěžním kategoriím Nejlepší výsledek základního výzkumu, Nejvýznamnější výsledek vývoje/inovace, Nejlepší pedagogický pracovník, Nejlepší diplomová práce a Nejlepší disertační práce, bylo v letošním roce vyhlášeno zvláštní ocenění pro studenta, který pro dosažení mimořádných studijních nebo výzkumných výsledků, překonal s ohledem na své zdravotní postižení či znevýhodnění řadu překážek.

Další novinkou je možnost přihlásit do soutěže jiného studenta se skvělou diplomovou nebo disertační prací.

Letošní ročník soutěže probíhá opět pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a nově i místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka.

Kontaktní osoba: Lucie Rumlová